Originele cadeauå«s!
RSS feed

Per e-mail

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

home boek denkfouten betrappen

psychologie & communicatie

Denkfouten betrappenDenkfouten betrappen

Soms lijkt het alsof iedereen leuker, aantrekkelijker en succesvoller is dan jij. Wil je van dat idee af, lees dan ‘Zelfverzekerd door het leven’ van Pieternel Dijkstra.

Dit boek gaat uitgebreid in op onzekerheid en een gebrek aan eigenwaarde. ‘In onze westerse maatschappij wordt het belang van aantrekkelijkheid, populariteit en succes er zowat ingeramd. Om iets voor te stellen moet je aantrekkelijk zijn, veel vrienden hebben en succesvol zijn in wat je doet. Het liefst heb je ook nog een dik gevulde portemonnee. (…) En terecht of niet, vind je iets belangrijk dan reken je jezelf daarop af. Moet je constateren dat je niet aan het ideaalbeeld voldoet, dan voel je jezelf tekortschieten.’

Dijkstra gaat ervan uit dat denkfouten je minderwaardigheidsgevoelens in stand houden. Fouten overigens die je niet expres of bewust maakt, maar die wel leiden tot automatische gedachten over jezelf. Deze denkfouten, zoals falend redeneren, perfectionistisch denken of onhandig vergelijken, worden uitgebreid besproken.

Het goede nieuws is dat je je bewust kunt worden van je denkfouten en daardoor niet automatisch in je negatieve gedachten over jezelf hoeft te vervallen.
Veel tips uit de cognitieve gedragstherapie, met hier en daar een snufje mindfulness. Een boekje waar je best blij van wordt.

Zelfverzekerd door het leven. Reken af met je denkfouten. Pieternel Dijkstra.

Bestel via bol.com

Zelfverzekerd door het leven
Zelfverzekerd door het leven
Pieternel Dijkstra

 

Tem je lovejunk
Goede relaties om gelukkiger te worden
Boosheid als signaal
Mindful leven
Over de valkuilen van het moderne moederschap
Het gedoe van goede moeders
Meer rust in het gezin
Stoïcisme als levenshouding
Afkicken van informatie
Niks meer missen
Hack jezelf nog slimmer
Polderen tijdens het spitsuur
Boeddha’s ethiek voor de wereld