Originele cadeauć«s!
RSS feed

Per e-mail

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

home ruimte je hebt al zoveel

Ruimte

Je hebt al zoveelJe hebt al zoveel

Waarom zwichten we zo gemakkelijk voor reclame? Omdat we een tekort voelen. Als je crème X aanschaft, dan word je pas gelukkig. En met een jurk van merk Y hoor je er helemaal bij. Denk je. Maar wat als je er nu eens vanuit gaat dat je alles al hebt?

Als we al tevreden zouden zijn, dan zou reclame helemaal niet werken. Dan zouden we het gevoel van tekort gewoon voorbij kunnen laten gaan. Als je ervan uit gaat dat je alles al hébt, dan zou dat heel veel rust geven.

De truc is te zien dat alles er al is wat je nodig hebt om gelukkig te zijn. Het is hier en het is nu. Het verlangen naar meer geld, een mooier huis, hippere kleren, een groter tv-scherm een succesvolle carrière….Het maakt je allemaal uiteindelijk niet echt gelukkig.

Geluk zit ‘m vaak in simpele dingen. Tijd besteden aan datgene waar en diegenen van wie je houdt. Geluk zit ‘m in zien wat er is in de wereld, en niet in het nastreven van allerlei behoeftes die je aangepraat worden.

Je hebt ogen om de wereld om je heen te zien: mensen, water, de natuur, de lucht. Je hebt oren om van muziek te genieten, van gesprekken en lachen met andere mensen. Je hebt je smaakpapillen meegekregen om te genieten van een stuk chocola, warme koffie of verse bramen.

Als je ervan uit kunt gaan dat het je aan niets ontbreekt, dan is de wereld van jou en kun je werkelijk vrij zijn.